Haberler

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi 7/24 Tsunami Peşinde 10 Yılı Geride Bıraktı

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü (KRDAE) bu yıl tsunami hizmetlerinde başarıyla geride bıraktığı 10 yılı kutluyor. Bu kapsamda 4-5 Kasım’da düzenlenecek çalıştayda tsunami farkındalık, hazırlık ve risk azaltımı çalışmalarına katkı sağlanması hedeflenirken, geride kalan 10 yılda 38 deprem için tsunami erken uyarı mesajı gönderildi.

ABD, Azerbaycan, Ermenistan, Gürcistan, Kazakistan, Kırgızistan, Tacikistan'dan Sismologlar ve Mühendisler Enstitümüzü Ziyaret Ettiler.

ABD'li sismologlar ve mühendisler, 7-14 Mayıs 2022 tarihleri arasında İstanbul'da Azerbaycan, Ermenistan, Gürcistan, Kazakistan, Kırgızistan ve Tacikistan'dan meslektaşlarıyla bir araya geldi. Toplantı, Lawrence Livermore Ulusal Laboratuvarı (LLNL) tarafından düzenlenen Kafkasya ve Orta Asya'da Sismik Ağ Genişletme (SNECCA) ve Orta Asya Sismik Tehlike Değerlendirmesi ve Bülten Birleştirme (CASHA-BU) projelerinin bir parçasıydı.

Pakistan Meteoroloji Bölümü Yetkilileri Rasathanemizi Ziyaret Ettiler.

Tübitak Marmara Arastirma Merkezi - Yer Bilimleri Araştırma Grubunun katkılarıyla , Pakistan Meteoroloji Bölümü yetkilileri Rasathanemizi ziyaret ettiler.

Bölgesel Deprem-Tsunami İzleme ve Değerlendirme Merkezi , Astronomi Laboratuvarı, Meteoroloji Laboratuvarı, Rasathane Bilim Tarihi Binası gezildi ve yapılan çalışmalar hakkında bilgi verildi.

Enstitü Müdürümüz Prof. Dr. Haluk Özener Afad Başkanı Sn. Yunus Sezer’i makamında ziyaret etti.

Boğaziçi Üniversitesi, Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Haluk Özener, 25 Ekim 2021 tarihinde Afad Başkanı Sn. Yunus Sezer’i makamında ziyaret etti. Ankara’da gerçekleşen bu görüşmede varolan işbirliklerin geliştirilmesi için planlanan çalışmalar hakkında bilgi paylaşımında bulunuldu.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü’nü ziyaret etti

 

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü’nü ziyaret ederek KRDAE Müdürü Prof. Dr. Haluk Özener ile KRDAE uzmanlarından bilgi aldı.

Sayfalar