Haberler

SEMİNER | Doç. Dr. Mahmut Oğuz Selbesoğlu "Ulusal Antarktik Bilim Seferleri Kapsamında İklim Değişikliğinin İzlenmesi" (30.05.2024)

30 Mayıs 2024 Perşembe günü Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Yönetim binası toplantı salonunda İstanbul Teknik Üniversitesi Geomatik Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Mahmut Oğuz Selbesoğlu tarafından "Ulusal Antarktik Bilim Seferleri Kapsamında İklim Değişikliğinin İzlenmesi" konulu seminer düzenlendi.

 

İstanbul Vali Yardımcısı Sayın Mahmut HERSANLIOĞLU Enstitümüzü Ziyaret Etti.

B.Ü. Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü’nü ziyaret eden, TC. İstanbul Vali yardımcısı Sayın Mahmut HERSANLIOĞLU, Enstitü Müdürü Prof. Dr. Haluk ÖZENER, Enstitü Müdür yardımcısı Dr. Tülay EKEN ve BDTİM Müdürü Doç. Dr. Doğan KALAFAT ile İstanbul İl Afet Risk Azaltma Planı (İRAP) kapsamında görüşmelerde bulunuldu.

ATAG-26 Çalıştayı B.Ü. Kandilli Rasathanesi ve D.A.E. ev sahipliğinde 01-03 Kasım 2023 tarihleri arasında gerçekleştirildi

Aktif Tektonik Araştırma Grubu Çalıştayı'nın 26.'sı (ATAG-26), 01-03 Kasım 2023 tarihleri arasında Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Bilgi ve çalıştay fotoğraflarını ATAG-26 Çalıştayı sitesinde bulabilirsiniz.

atag26.bogazici.edu.tr

Tüm katılımcılara teşekkür ederiz.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi 7/24 Tsunami Peşinde 10 Yılı Geride Bıraktı

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü (KRDAE) bu yıl tsunami hizmetlerinde başarıyla geride bıraktığı 10 yılı kutluyor. Bu kapsamda 4-5 Kasım’da düzenlenecek çalıştayda tsunami farkındalık, hazırlık ve risk azaltımı çalışmalarına katkı sağlanması hedeflenirken, geride kalan 10 yılda 38 deprem için tsunami erken uyarı mesajı gönderildi.

ABD, Azerbaycan, Ermenistan, Gürcistan, Kazakistan, Kırgızistan, Tacikistan'dan Sismologlar ve Mühendisler Enstitümüzü Ziyaret Ettiler.

ABD'li sismologlar ve mühendisler, 7-14 Mayıs 2022 tarihleri arasında İstanbul'da Azerbaycan, Ermenistan, Gürcistan, Kazakistan, Kırgızistan ve Tacikistan'dan meslektaşlarıyla bir araya geldi. Toplantı, Lawrence Livermore Ulusal Laboratuvarı (LLNL) tarafından düzenlenen Kafkasya ve Orta Asya'da Sismik Ağ Genişletme (SNECCA) ve Orta Asya Sismik Tehlike Değerlendirmesi ve Bülten Birleştirme (CASHA-BU) projelerinin bir parçasıydı.

Sayfalar