TUJK Bilim Ödülü Prof. Dr. Haluk Özener’e Verildi

Enstitü Müdürümüz Prof. Dr. Haluk Özener, Türkiye Ulusal Jeodezi-Jeofizik Birliği, Türkiye Ulusal Jeodezi Komisyonu 2015 yılı Bilim Ödülü'nü kazanmıştır.

 

Prof. Dr. Özener bu ödüle araştırmalarının jeodezi biliminin gelişmesi ve farklı disiplinlerle ilişkisinin güçlenmesine katkıları ile yürütmüş olduğu ulusal ve uluslararası görevlerle ülkemizde yapılan çalışmaların tanıtımına somut katkıları dolayısıyla layık görülmüştür.

 

Prof. Dr. Özener’in ödülü 4 Mart 2016 tarihinde düzenlenmiş olan Türkiye Ulusal Jeodezi ve Jeofizik Birliği (TUJJB) 2016 Yılı Olağan Konsey Toplantısı’nda, Harita Genel Komutanı ve TUJJB Temsilci Kurum Başkanı Tümg.Burhanettin AKTI tarafından takdim edilmiştir.

 

Türkiye Ulusal Jeodezi-Jeofizik Birliği Hakkında

Türkiye Ulusal Jeodezi-Jeofizik Birliği, ülkemizde jeodezi-jeofizik alanındaki araştırma, inceleme ve çalışmaları teşvik etmek, geliştirilmesi için önlemler almak ve tavsiyelerde bulunmak, uluslararası bilimsel kuruluşların faaliyetlerine katılımı sağlamak gibi hedeflerle yurtiçi ve yurtdışı benzeri kuruluşlar ile işbirliği ve koordinasyon esaslarını belirlemeyi amaçlayan, bilimsel bir kuruluştur.