Boğaziçi Üniversitesi- Deprem Mühendisliği Ana Bilim Dalı
Anasayfa  |  RSS  |  English
 
 
Bölüm           Program           Araştırma           Yayınlar           Etkinlikler           İletişim
 
 
Programlar
   Master
   Doktora
   Dersler
   2018 - 2019 II. Dönem Dersleri
   2018-2019 Ders Yılı II. Dönem Öğrenci Kabulleri
   Başvuru Koşulları

Doktora

Deprem Mühendisliği yüksek lisans derecesine  (MSc.) sahip öğrenciler için doktora programı, en az 24 kredilik ders yükü ve doktora tezinden oluşmaktadır. Yüksek lisans derecesi (MSc.) inşaat mühendisliği, makina mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği, jeofizik, fizik veya matematik dallarından olan öğrenciler için, öğrencinin akademik altyapısına bağlı olarak ek dersler alınması gerekebilir.

Ders yükü program dahilinde açılan derslerden oluşmaktadır. Bir doktora programının kişisel ilgi alanı üzerinde araştırmaya odaklanılmasından ibaret olması nedeniyle, ders seçimi, danışmanın yönlendirmesi ile, öğrenciye özgü hedefleri ve ihtiyaçları karşılamak üzere yapılır. 24 kredi ders yükü, genelde 600 seviyesindeki derslerden oluşur. Ancak, danışmanın onayı ile, 400 ve 500 seviyeli dersler programa dahil edilebilir. Kredili olarak en fazla iki adet 500 seviyesinde ders alınabilir.

Yüksek lisans derecesi (M.Sc.) derecesi Boğaziçi Üniversitesi’nden olmayan öğrencilerin, olağan doktora programına ek olarak en az iki adet 500 veya 600 seviyeli ders almaları gereklidir.

Derslerin en az 3.00 not ortalaması ile tamamlanmasından sonra, öğrencinin yeterlik sınavını başarı ile geçmesi gerekir. Sonrasında öğrenci, Enstitünün görevlendireceği danışmanın gözetiminde doktora tezine başlar. 

 

Deprem Mühendisliği Anabilim Dalı’nda verilen tüm derslerin listesine ders özeti ile birlikte bölüm web sitesinin “Program” başlığı altından veya genel tanımları ile Boğaziçi Üniversitesi’nin Lisansüstü Programları sayfasından ulaşılabilir. Aşağıda verilen bağlantılar, yeni dersler veya ders isimlerindeki, tanımlarındaki veya üniversite senatosu tarafından kabul edilen kredi değerlerindeki değişiklikler hakkında en güncel bilgileri sunmaktadır:

 

http://www.koeri.boun.edu.tr/AcademIc%20Program/Courses%20_12_143.depmuh

http://www.boun.edu.tr/graduate/index_tur.html

 

 
 
     
  Linkler
Kandilli Rasathanesi Ve Deprem Araştırma Enstitüsü
AKADEMİK BİRİMLER MERKEZLER LABORATUVARLAR
- Deprem Müh. - UDİM - Astronomi
- Jeodezi - NDİM - Jeomanyetizma
- Jeofizik - DZAM - Meteoroloji
 
İletişim
   
Boğaziçi Üniversitesi,
Kandilli Rasathanesi ve
Deprem Araştırma Enstitüsü,
34684, Çengelköy, İstanbul
   
Telefon : 0216 5163600
     
© Telif hakkı Boğaziçi Üniversitesi, Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü